Bolesti hlavy a migréna
Bolí mě hlava
Co se děje?
Co dělám?
Co bude?
Chci pomoci
Objednejte se k lékařiBolesti hlavy a migréna

Vaše zkušenosti s bolestmi hlavy

Kamila, 15. 9. 2005

Dobrý den,

Migrénou trpím už o 18ti let. Bohužel po narození druhého syna se projevy zhoršily, že jsem neměla záchvat jednou do měsíce (nebo i delší interval), ale migréna střídala migrénu. Na neurologii mi vždy udělali EEG a prohlásili, že nic nenašli. Dostala jsem algifenové kapky, někdy nějaké léky (většinou volně dostupné jako při začátku záchavatu si vzít dva aspiríny) a tím veškerá léčba končila.
Nyní skoro šest let po narození druhého syna ve věku 36ti let konečně se mi na neurochirurgicé klinice začala věnovat lékařka, která mě nepovažuje za znuděnou paničku, kterou bolí hlava a dělá z toho hysterické scény. Bohužel tak se mnou bylo jednáno. I můj obvodní lékař se ke mě nejdříve choval skepticky (myslel si, že si vymýšlím) pak mě při záchvatu několikrát viděl (musel mi dát injekci)a obrátil. Vadí mi ten přístup některých lékařů, že když nevidí pozitivní výsledky vyšetření tak hned zařadí pacienta do kategorie simulant.

Proběhly veškerá vyšetření, paní doktorka mi sdělila, že bohužel patřím do skupiny pacientů, kdy se přesná příčina určit nedá (není to od krční páteře,nádor nemám ani nic takového). Po půlroční preventivní léčbě jsem dostala lék nosní sprej Dihydergot a opravdu musím říct, že se mi vede lépe.
Není to o tom, že bych migrénu neměla, nebo že by byl lék všemocný, ale dokáže migrénu zastavit. Jsem unavená, zvracím ale nemám tu příšernou bolest hlavy a také poruchy vidění nejsou tak časté - jen u opravdu silných záchatů.

Taková je moje zkušennost s migrénou. Doufám, že jednou se této nemoci zbavím a budu moci plánovat do předu. Zatím nemohu, protože když příjde migrénový záchvat jsem k nepoužití.

Krásný den a nashledanou

Kamila Soldánová


Pokud chcete něco autorovi příspěvku vzkázat, napište nám mail na info@bolestihlavy.cz s uvedením jména autora a ID příspěvku (ID tohoto příspěvku je 4), Váš vzkaz předáme.Nemoc
Příznaky
Diagnóza
Léčba
Lékař
Otestujte se!